برپایی میز خدمت روستای حاج آرش

به مناسبت گرامیداشت هفته مبارک بسیج ، میز خدمت جهادی بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان در روستای حاج آرش برگزار شد

حضور بسیج مهندسین عمران در افتتاحیه جهادگران فاطمیه 3

 افتتاحیه رزمایش جهادگران فاطمی ۳ (طرح رضوان) با حضور گروه های جهادی بسیج مهندسین عمران 

رزمایش تخصصی جهادگران عمران و معماری

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، جلسه هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت هفته مبارک بسیج با عنوان طرح رضوان (جهادگران عمران) درمحل اتاق جلسات بسیج مهندسین عمران استان زنجان با حضور مدیر مرکز بسیج مهندسین عمران استان، نماینده بخشداری (بخش مرکزی)، فرمانده پایگاه راه و شهرسازی و جمعی از مدیران کانون‌ها، کارگروه‌ها و گروه جهادی برگزار شد.

جلسه پدافند غیرعامل

جلسه کارگروه تخصصی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان به مناسبت نکوداشت هفته پدافندغیرعامل با حضور سردارطهماسبی جانشین محترم سپاه انصارالمهدی عج استان زنجان ، مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری و رئيس سازمان نظام مهندسی استان در سالن جلسات نظام مهندسی برگزار گردید.

کارگروه راه و شهرسازی

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: حضور جامعه مهندسی در برنامه راهیان نور و آشنایی با مجاهدت های دوران هشت ساله دفاع مقدس، از مصادیق والای جهاد تبیین است و باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

[جلسه کارگروه مدیریت شهری

کارگروه تخصصی مدیریت شهری با حضور نایب رئیس کارگروه  و اعضا در محل اتاق جلسات مجتمع شهید شهریاری با موضوع پایش وضعیت مدیریت شهری و احصاء و اولویت‌ بندی مسائل و ارائه راهکارهای لازم ، به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز مقاومت و پیروزی  برگزار گردید و اعضای جلسه ضمن تشکر از تلاشهای انجام شده نظرات تخصصی و پیشنهادات خود را در رابطه با مدیریت شهری و شهرسازی در شهرهای استان بیان نمودند .

کارگروه مسکن

کارگروه مسکن بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان با حضور رئیس کارگروه (مهندس موسوی) و اعضای کارگروه با موضوع بررسی راهکارهای تحقق شعار سال(مهار تورم و رشد تولید) در حوزه مسکن به مناسبت هفته معلم برگزار شد . 

کارگروه نظام مهندسی

کارگروه نظام مهندسی

کارگروه نظامات صنفی (نظام مهندسی) بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان با حضور رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین (مهندس نجفی) رئیس کارگروه (دکتر شکوهی)و اعضای کارگروه تخصصی (از جمله مهندس سروش مهر ، مهندس غضنفریان ، خانم دکتر سرور رحیما و ... )همچنین نایب رئیس سازمان نظام مهندسی استان و عضو شورای مرکزی سازمان (خانم دکتر ترابی) و یکی از اعضای هیئت مدیره سازمان (دکتر نصیرا) و مدیر سازمان بسیج مهندسین  تشکیل جلسه داد .

کارگروه پدافند غیر عامل

کارگروه پدافند غیر عامل بسیج مهندسین عمران و معماری زنجان با حضور رئیس و اعضای کارگروه تخصصی پدافند غیر عامل  و کارشناسان پدافند غیر عامل راه و شهرسازی و مدیریت بحران و نظام مهندسی استان تشکیل جلسه داد 

آرامستان های شهر زنجان

 جلسه کارگروه مدیریت شهری در تاریخ 1400/02/05 در مجتمع شهید شهریاری برگزار گردید.

 در این جلسه مدیریت سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها به پیگیری و تلاش برای تحقق آن پرداختند و در خصوص آمادگی این سازمان و بسیجیان برای برگزاری هرچه بهتر کنگره ۳۵۳۵ شهید استان تاکید فرمودند.

جلسه کارگروه مدیریت شهری

جلسه کارگروه مدیریت شهری

   جلسه کارگروه تخصصی مدیریت شهری در مورخ 99/11/13 برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مدیریت سازمان (مهندس مجتبی برزگر) ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، به رزمایش کمک مومنانه و طرح هرمهندس یک خانواده پرداخته و درخصوص آمادگی این سازمان و بسیجیان برای برگزاری هرچه بهتر کنگره 3535 شهید استان زنجان تاکید فرمودند.همچنین اهمیت موضوعات مطرح شده در کارگروه مدیریت شهری جهت بهبود کیفیت و اعتلای زندگی شهری را یادآوری نمودند.

در ادامه جلسه دکتر جعفری (رئیس کارگروه) به مصوبات و مشکلات احصاء شده در جلسات قبل پرداخته و با اشاره به روز مهندس، به نبود انسجام در حرکت جامعه مهندسین کشور انتقاد نمودند و همچنین در خصوص طرح آمایش محیط زیست، نواقصات طرح جامع، تاسیسات شهری، المان های شهری و موضوع آرامستانها و حاشیه نشینی شهر پرداختند که دو موضوع آخر مورد بحث اعضا قرار گرفت و پیشنهاداتی در همین خصوص مطرح شد.  سپس اعضای کارگروه به انتقاد از حذف المان 15 خرداد بدون داشتن جایگزین و انتقاد از نامگذاری مناطق حاشیه شهر با نام های مقدس پرداختند. همچنین در جلسه از بوجود آمدن باغشهر ها و صدور مجوز از طریق مراجع مربوطه و عدم نظارت به بناهای اجرا شده انتقاداتی وارد شد.

برهمین اساس پیشنهاداتی به سازمان های مربوطه از جمله پیشنهاد بررسی بازاستفاده از آرامستان بعد از گذشت مدت شرعی با رعایت موازین شرعی ارائه شد.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو