نشست آموزشی و هم اندیشی با گروه‌های جهادی

به گزارش خبرنگار بسیج؛سردار محمد زهرایی امروز در نشست آموزشی و هم اندیشی با گروه‌های جهادی حوزه اشتغال و کارآفرینان بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان، اظهارداشت: ریل و نقشه راه ۱۰ ساله بسیج سازندگی تهیه و ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: سلیقه کاری از مشکلات بسیج سازندگی بود که با ترسیم نقشه راه اقدامات از پروژه محوری و مقطعی به دنباله دار و طرحی رسیده است و همچنین از نظر کمی برنامه‌های جهادی ۹۵۰ برابر شده است که تلاش می‌شود در کیفی سازی هم به این اندازه برسیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی یادآورشد: تلاش می‌شود میزان مشارکت جهادگران، مردم و خیرین از ۳۲ درصد به ۶۰ درصد برسد تا اقدامات غنی‌تر شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی یادآورشد: تلاش می‌شود میزان مشارکت جهادگران، مردم و خیرین از ۳۲ درصد به ۶۰ درصد برسد تا اقدامات غنی‌تر شود.

 سردار زهرایی بیان داشت: نظام اسلامی مولفه قوی شدن دارد که جریان جهادی این مولفه را دارد و می‌تواند این ریل را به پیش ببرد.

 وی با بیان اینکه جریان جهادی کشور مکتب ساز است، افزود: ۴۲ هزار گروه جهادی با ۷۰۰ هزار نفر در کشور در حال حاضر فعالیت می‌کنند.

 این مسئول خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی تسهیلگر بوده و نیروی متخصص بسیج کمک کار دستگاه‌های اجرایی است که در این راستا با ۱۷ وزارتخانه و نهاد تفاهم‌نامه منعقد شده است.

 مسئول سازمان بسیج سازندگی ادامه داد: صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج سازندگی در حال حاضر در کشور فعالیت می‌کنند که تا کنون اثرات مثبتی داشته است.

 سردار زهرایی با بیان اینکه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در صندوق‌های قرض‌الحسنه عضو هستند، افزود: ۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی این صندوق‌ها است.

 وی یادآورشد: ۴۰ درصد فرصت‌های اشتغال از طریق صندوق‌های قرض‌الحسنه به وجود آمده است در حالی که امسال دولت حتی هزینه‌های جاری را هم پرداخت نکرده است.

 این مسئول ادامه داد: قانون شهدا و ایثارگران جهادی در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.

 وی با بیان اینکه جریان جهادی کشور شناسنامه‌دار می‌شود، افزود: قرارگاه جهادی نهادی هم در کشور تشکیل می‌شود.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو