به مناسبت هفته مهندس

به گزارش روابط عمومی سازمان به مناسبت هفته مهندس جناب سرهنگ طهماسبی، جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با همراهی مهندس نصیری، معاونت مهندسی و مهندس برزگر، مدیر سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری و مهندس نجفی، رئیس شورای بسیج مهندسین با مهندس مجتبی زاده، ریاست و برخی از اعضای هیئت مدیره و مدیران سازمان دیدار کردند.

در ابتدای جلسه مهندس مجتبی زاده با عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد ماه رجب توضیحاتی در خصوص اعضای سازمان، فعالیت کمیته ها، اقدامات خیر خواهانه انجام شده در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا، بحث پدافند غیر عامل و .... بیان داشته و به آمادگی سازمان برای همکاری در زمینه تربیت مربی اشاره کردند.

 

در ادامه جناب سرهنگ طهماسبی با درود و سلام بر ارواح طیبه شهدا و شهدای مقاومت و ضمن تبریک‌ هفته مهندس به همه مهندسین علی الخصوص پیشکسوتان و اعضای سازمان  به ارزش و اهمیت جایگاه مهندسی اشاره کردند و گفتند که همه روزهای ما روز مهندس است و بدون حضور مهندس در پروژه‌های عمرانی کار کردن مانند آب در هاون کوبیدن است.

 ایشان در ادامه خواستار معرفی بیشتر اقدامات مهندسین به جامعه و همچنین فرهنگ سازی در زمینه  همکاری و رعایت اصول مهندسی در ساخت و سازها با مهندسین شدند.

سرهنگ طهماسبی در رابطه بحث اقتصاد و مشکلات اقتصادی و نگاه اقتصادی در ساخت و سازها اشاره کردند و ضمن بیان این که که  باید تلاش کنیم که توان اقتصادی در جامعه رشد نماید چرا که رشد اقتصادی اقشار جامعه عمران و آبادانی مطلوبتر و با کیفیت تری را به همراه خواهد داشت، اضهار داشتند که اگر از علم و  نظرات کارشناسی مهندسین غافل شویم ، در زمانی دیگر یا در بحران احتمالی هزینه بیشتری پرداخت خواهد شد.

 

 

همچنین با اشاره به این ضرب المثلی نظامی که  هر چه در میدان آموزش عرق بیشتری ریخته شود در میدان جنگ خون کمتری ریخته خواهد شد فرمودند توجه به مباحث اموزش و مهارت مهندسان و اکیپ های ساخت و ساز از بسیاری هزینه های احتمالی بعدی و در مواقع بحران جلوگیری خواهد کرد.

 جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در ادامه بیان داشتند که نسبت به پیگیری و حل مشکلات و موانع و دلسرد نشدن جامعه مهندسی در این راه و داشتن روحیه مطالبه گری و ارائه پیشنهادات منسجم به مراجع ذی ربط و استمرار این نوع کارها حتما برکاتی را به همراه خواهد داشت.

 

همچنین اعضای حاظر در جلسه نیز در زمینه مواردی چون استفاده از توان و امکانات مهندسی در ساخت و ساز کشورهای همسایه, توجه به اموزش کارآمد نمودن جامعه مهندسی و شهرسازی در زمینه پدافند غیرعامل و هماهنگی دستگاهها در امر  ساخت و سازها و استفاده نهادهای نظامی از توان علمی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

جلسه با ادای احترام و نثار فاتحه به روح مسئول فقید دفتر نمایندگی شهرستان ابهر سازمان نظام مهندسی ساختمان به پایان رسید.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو