به مناسبت هفت بسیج مهندسین

سردار طهماسبی در جمع مهندسین: نظام جمهوری اسلامی به ما یاد داد که ما می توانیم 


به مناسبت هفته مهندس و گرامیداشت روز مهندسی (روز قشر بسیج مهندسین عمران و معماری) برنامه با  سخنرانی سردار طهماسبی جانشین سپاه انصارالمهدی (عج)  و همچنین رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان دکتر زینعلی و حضور اعضای مجمع عالی بسیج مهندسین عمران و معماری  برگزار گردید .
سردار طهماسبی جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان به مناسبت گرامیداشت هفته مهندس در جمع بسیج مهندسین عمران و معماری ضمن تبریک  زادروز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس به جامعه مهندسی و تشکر از مهندسین اهل فرهنگ و اندیشه ، با اشاره به سوابق علمی و دانشمندان دوره اسلامی گفتند این مسئله نشانگر این است که جهان اسلام از ابتدا به مقوله علم و فرهنگ توجه داشته است و امروز نیز شتاب رشد علمی ما در سطح دنیا بالاتر از میانگین جهانی است .

در ادامه ایشان در رابطه با کلمه مامیتوانیم  فرمودند نظام جمهوری اسلامی به ما یاد داد که ما می‌توانیم و بسیجیان باید به دنبال ارائه الگوهای مطلوب به جامعه باشند و یک نمونه موفق در رابطه با این موضوع پالایشگاه ستاره خلیج فارس است .
و ایشان با اشاره به نمونه احداث پل بعثت در دوران دفاع مقدس گفتند ما امروز به حرکت‌های جهادی و امید آفرین نیازمندیم. و به کارهای عمرانی و محرومیت زدایی انجام شده در دهه فجر امسال توسط  سپاه و بسیج  در سطح استان که توانست بیش از ششصد پروژه محرومیت زدایی را در زمینه های مختلف ( آبرسانی ، راه ، بهداشت ، مدرسه و...) به افتتاح برساند و چندین پروژه عمرانی نیز در دست اقدام دارد اشاره نمودند.
همچنین دکتر زینعلی رئیس سازمان نظام مهندسی استان نیز در سخنان خود این هفته را به جامعه مهندسی تبریک و از زحمات بسیج مهندسین در استان تشکر نمودند و در ادامه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در خصوص شفاف سازی و همچنین خدمات رفاهی جدید در مشهد مقدس اشاره و بر استفاده از ظرفیت بسیج مهندسین تاکید نمودند.


در این مراسم مدیر سازمان بسیج مهندسین استان زنجان مهندس برزگر ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مهندسین عزیز گزارشی از اقدامات و فعالیتهای بسیج مهندسین عمران و معماری در طول سال همراه با کلیپ مربوطه ارائه نمودند . 
همچنین یادآور شدند که، از جمله طرح های مد نظر در رابطه با تحقق محله اسلامی طرح هر پایگاه یک مهندس خواهد بود که در گام اول درصدی از پایگاهها  تحت پوشش قرار خواهند گرفت و همچنین طرح عمران روستا نیز با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد
  و در پایان کتاب جدید ((مقررات شرعی ساختمان و مهندسان)) نوشته دکتر معرفت را معرفی کردند.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو