جلسه هیئت اندیشه ورز فروردین1401

سومین جلسه هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان در سال۱۴۰۱در  مجتمع شهید شهریاری همزمان با گرامیداشت هفته مقاومت و پیروزی برگزار شد. 
در این جلسه که با حضور رئیس و اعضای هیئت اندیشه ورز برگزار گردید در ابتدا مهندس برزگر مدیر سازمان و دبیر هیئت اندیشه ورز قشر مهندسین ضمن خیر مقدم و گرامیداشت مناسبت‌های این هفته، مصوبات و اقدامات جلسات قبل را مطرح و ر ادامه در خصوص موضوعات این جلسه از قبیل پیگیری های انجام شده و چگونگی اقدام لازم و نقش آفرینی بسیج مهندسین عمران و معماری در طرح محله اسلامی با نام  هر پایگاه یک مهندس نکاتی را بیان و همچنین ایشان از اعضای جلسه خواستند که در مورد وضعیت مسکن ملی در استان از منظر تعداد ، هزینه ها و وامها ، درصد پیشرفت ، زیر ساختها و  محاسن و معایب و چالش‌های پیش روی  آن  نظرات خود را اعلام کنند . 

🔹در ادامه اعضای محترم جلسه و مهندسین حاضر نیز ضمن گرامیداشت هفته مقاومت و سالروز آزاد سازی خرمشهر  و تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) در خصوص حادثه ریزش ساختمان در آبادان و  این دو موضوع یعنی محله اسلامی و مسکن ملی نظراتشان را بیان کردند . همه اعضای جلسه طرح هر پایگاه یک مهندس را طرح خوبی در راستای فرهنگ سازی در خصوص اهمیت رعایت مباحث مقررات ملی و همچنین مشاوره در راستای حل مشکلات مردم و خدمت رسانی دانستند . و همچنین در خصوص مسکن ملی اقدامات و تلاشهای دولت در سطح استان را مثبت ارزیابی ولکن ملاحضاتی را مطرح نمودند که نیاز است در در قالب پیشنهاد به مسئولین مربوطه اعلام گردد . 
🔹در پایان مهندس نجفی رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان نیز ضمن اشاره به حماسه عملیات بیت المقدس و تاکید بر بیان آن ایثارگریها  و توجه نسل جوان به دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس ، یاد شهید مدافع حرم صیاد خدایی را که در تهران در داخل خودروی پراید خود ترور شد را گرامی داشتند و  به جمع بندی مطالب پرداختند از جمله تشکیل کارگروه مشترک برای پشتیبانی از طرح هرمهندس یک پایگاه و استفاده از مهندسین توانمند در این طرح  و همچنین پیشنهاد جلسه در خصوص مسکن ملی با مسئولین مربوطه را داشتند که در آینده نزدیک نسبت به تعامل اقدام لازم صورت گیرد.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو