بسیجیان مهندسین عمران و معماری می‌توانند به مسئولان شهری زنجان مشورت دهند

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان گفت:

این قشر از بسیج ظرفیت‌های چشمگیری دارد و می‌تواند علاوه بر بحث خدمت‌رسانی به مناطق محروم، به مسئولان استان نیز در راستای شناسایی و حل مشکلات استانی مشاوره دهند. 

جهت مشاهده ادامه مطلب روی لینک زیر لینک کنید

مجتبی برزگر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زنجان با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس یاد‌آور رشادت و شجاعت دلیر مردانی است که بدون هراس از چیزی در مقابل دشمنان ایستادگی و مقاومت کردند و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را با قطره‌های خونشان رقم زده و در راستای حفظ کیان اسلامی زحمات فراوانی را متقبل شدند.

وی با اشاره به این‌که راه‌شهیدان و ایثارگران به عنوان الگو در جامعه همواره مورد توجه قرار دارد افزود: بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان نیز در این راستا تشکیل شده تا اقدامات خود را در مناطق محروم انجام داده و سهمی در خدمت‌رسانی و کمک به مردم داشته باشد.

این مسئول با بیان این‌که بسیج مهندسین عمران و معماری استان دارای ظرفیت علمی، فنی و تخصصی بسیار بالایی است  گفت: به همین منظور "مهندسین عمران در قالب مهندسان خیر" در حال فعالیت در سطح استان هستند، این قشر در مرحله اول کمک مومنانه قدم‌های راسخی برداشتند و در مرحله دوم کمک مومنانه نیز که در ایام ماه صفر برگزار می‌شود اقداماتی انجام خواهند داد.

وی تصریح کرد: با کمیته امداد استان هماهنگی‌های لازم انجام گرفته تا محرومت زدایی انجام شود و به نیازمندانی که بر اثر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند کمک‌هایی در قالب کمک مومنانه تعلق گیرد.

برزگر با اشاره به این‌که در راستای محرومیت زدایی، بسیج مهندسین عمران در سطح استان در کنار کانون‌های تابعه در سطح شهرستان‌ها در حال فعالیت هستند عنوان کرد: برای هر کانون "طرح عمران روستا" در حال اجرا است و کانون‌های بسیج عمران با استفاده از ظرفیت مهندسین بسیجی و نیرو‌های متخصص که در کانون‌ها فعال‌اند در حال خدمت‌رسانی هستند و در این بین خود اهالی و ادارات در سطح شهرستان نیز کمک کننده به جامعه بسیج بوده‌اند‌.

به گفته وی، این کمک‌ها در چند جهت آبرسانی به روستا‌های محروم، کمک به بهسازی مدارس، کمک به رفع نیازمندی‌هایی عام‌المنفعه در سطح روستا‌ها و همچنین در حاشیه شهر‌ها انجام می‌گیرد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان با اشاره به این‌که فعالیت این گروه از بسیج تنها مختص شهرستان و منطقه خاصی نیست تصریح کرد: در هر منطقه‌ای که از لحاظ عمرانی و مهندسی نیاز باشد مهندسان حضور می‌یابند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند و این آمادگی همواره وجود دارد.

وی با تاکید بر این‌که بسیج مهندسین عمران ظرفیت‌های خاصی در بحث کارگروه‌های تخصصی، معماری، شهرسازی اسلامی، مسکن، مدیریت شهری و حمل‌‌و‌نقل دارد گفت: بسیجیان می‌توانند در سطح استان علاوه بر خدمت‌رسانی در برنامه‌های جهادی، علمی و تخصصی، به مسئولان استان در راستای شناسایی و حل مشکلات استانی مشاوره دهند و قدمی در راستای حل مسائل بردارند.

 

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو