برپایی میز خدمت روستای حاج آرش

به مناسبت گرامیداشت هفته مبارک بسیج ، میز خدمت جهادی بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان در روستای حاج آرش برگزار شد

حضور بسیج مهندسین عمران در افتتاحیه جهادگران فاطمیه 3

 افتتاحیه رزمایش جهادگران فاطمی ۳ (طرح رضوان) با حضور گروه های جهادی بسیج مهندسین عمران 

برپایی میزخدمت روستای اژدهاتو

به مناسبت گرامیداشت هفته مبارک بسیج  ، میز خدمت جهادی بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان با حضور مدیر این سازمان (مهندس برزگر)، بخشدار بخش مرکزی ، رئیس بنیاد مسکن شهرستان (مهندس رستمخانی) ،معاون شرکت آب و فاضلاب استان (مهندس شامی)، معاون آب و خاک جهاد کشاورزی استان (مهندس جعفری) ، دفتر فنی آموزش وپرورش (مهندس سالک احمدی) ، مدیر کانون بسیج مهندسین عمران شهرستان زنجان و دهیار و شورای اسلامی در روستای اژدهاتو برگزار شد.

رزمایش تخصصی جهادگران عمران و معماری

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، جلسه هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت هفته مبارک بسیج با عنوان طرح رضوان (جهادگران عمران) درمحل اتاق جلسات بسیج مهندسین عمران استان زنجان با حضور مدیر مرکز بسیج مهندسین عمران استان، نماینده بخشداری (بخش مرکزی)، فرمانده پایگاه راه و شهرسازی و جمعی از مدیران کانون‌ها، کارگروه‌ها و گروه جهادی برگزار شد.

روز قدس و حمایت از مردم مظلوم غزه

 

راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان با حضور پرشور مردم و اعلام حمایت از مردم مظلوم غزه و فلسطین در زنجان برگزار شد.

جلسه پدافند غیرعامل

جلسه کارگروه تخصصی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان به مناسبت نکوداشت هفته پدافندغیرعامل با حضور سردارطهماسبی جانشین محترم سپاه انصارالمهدی عج استان زنجان ، مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری و رئيس سازمان نظام مهندسی استان در سالن جلسات نظام مهندسی برگزار گردید.

بیانیه


بیانیه سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان در محکومیت بمباران دد منشانه بیمارستان المعمدانی و کشتار رنان و کوکان بی دفاع فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی

دیدار با خانواده شهیدنظری

🔹دیدار و تجلیل از خانواده بسیجی شهید ابوالقاسم نظری در زنجان برگزار شد .
🔹 در این دیدار که با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی استان و مدیر سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه انصارالمهدی (عج) و نماینده بنیاد شهید برگزار شد ، ضمن تجدید میثاق و  گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و ایثارگریهای رزمندگان و شنیدن صحبتها و خاطره گویی های بسيار زيبا و شنیدنی مادر و برادر شهید از خصوصیات اخلاقی والای شهید  ، از  مادر معزز شهید نظری با اهداء لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

قرارگاه فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛ جلسه قرارگاه فضای مجازی بسیج مهندسین عمران با حضور سرهنگ ملکی، مسئول فضای مجازی سپاه استان زنجان برگزار شد.

درابتدا جلسه مهندس برزگر، مسئول بسیج مهندسین عمران استان زنجان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص آرایش جنگی دشمن در فضای مجازی، اظهار داشت: نقش آفرینی در فضای مجازی، جهاد تبیین و راهکار‌های استفاده صحیح از فضای مجازی ضروری است.

در ادامه سرهنگ ملکی، مسئول فضای مجازی سپاه استان زنجان با تاکید بر اهمیت کار رسانه‌ای در فضای مجازی در شرائط فعلی اظهار داشت: ظرافت‌ها و نقطه‌ای عمل کردن اعم از رصد، تولید محتوا، انتشار، آموزش و مسائل فنی نیازمند توجه بیشتر است.

وی با بیان اینکه شناسایی امور و حوزه‌های مختلف بویژه مسائل عمرانی به نحوی که موجب سوء استفاده دشمن نشود اشاره کرد و گفت: تولید محتوا در راه اندازی جریان رسانه‌ای بسیار مؤثر است و این امر نیازمند شبکه سازی است.

ملکی افزود:شبکه سازی نقش بسیار چشم گیری در اثر گذاری محتوا دارد و سواد رسانه و آگاهی بخشی در فضای مجازی مهم است.

همایش زیست شهر مولد

.✴️ برگزاری همایش  " زیست شهر مولد"
🔸️همایش " زیست شهر مولد" در حوزه معماری و شهرسازی با سخنرانی دکتر امیرحسین کمالی (مدیر اندیشکده مطالعات راهبردی زیست شهر اسلامی) و عضو اندیشکده زیست شهر به همت بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان برگزار گردید 
🔹️در ابتدا مدیر سازمان بسیج مهندسین عمران استان مهندس برزگر ضمن خیر مقدم به حاضرین و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مهندس استان به تشریح اهداف همایش و اهمیت موضوع زیست شهری مولد و تبیین و اجرای درست آن در حیطه معماری و شهرسازی پرداخت .
🔹️سپس در ادامه همايش زیست شهرهای مولد دکتر کمالی  عضو ستاد ویژه مسکن ریاست جمهوری و اندیشکده زیست شهر مولد طرح پیشنهادی در خصوص حل مساله مسکن، سکونت، اشتغال، جمعیت و سبک زندگی با بررسی وضعیت و نیازمندیهای موجود نمونه های موفق زیست شهری مولد را در سطح دنیا به صورت مفصل بیان کردند و  در رابطه با زیست شهر مولد (مسکن مولد) و اثرات معماری و شهرسازی درست بر زندگی و تربیت انسان را یاد آور شدند. همچنین ایشان از عدم همکاری  مناسب برخی دستگاه‌ها در سطح کشور در تحویل و یا الحاق زمین در راستای توسعه و احداث شهرها و یا شهرکها با ایده مسکن مولد انتقاد کردند و خاطر نشان کردند که این مسئله تا رسیدن به نتایج مطلوب ادامه یابد .
لازم به ذکر است این همایش با همکاری سازمان نظام مهندسی استان در سالن اجتماعات این سازمان برگزار گردید.در این برنامه که ویژه مهندسین برگزار شد ، تعدادی از مسئولین استانی مرتبط با این موضوع از جمله مدیر کل دفتر فنی استانداری ، ریاست و چند تن از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ، معاون بسیج سازندگی سپاه  استان و رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین و روسای پایگاه‌های راه و شهرسازی و بنیاد مسکن نیز حضور داشتند .

بازدید از روستای محروم مرصع

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اول مهرماه و بازگشایی مدارس ؛  به تعداد ۳۰ بسته کمک آموزشی کیف و  لوازم التحریر در مدرسه روستای محروم مرصع  از توابع دهستان قلتوق استان زنجان به همت بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان توزیع شد . 
در ابتدای این برنامه مدیر بسیج مهندسین استان ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به دانش آموزان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس  برای دانش آموزان و مربیان آنها آرزوی موفقیت در سنگر علم و دانش نمودند . لازم به ذکر است در این کار خداپسندانه مهندسین خیر بسیج مهندسین ، گروه جهادی شهید رستمخانی بسیج مهندسین عمران و ستاد اجرایی مشارکت نمودند .  

دیدار با خانواده شهید

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس دیدار با خانواده شهید والا مقام شهید میرزاقا رستمخانی با حضور جناب سرهنگ مهاجری جانشین ستاد تخصصی بسیج اقشار و نماینده بنیاد شهید استان مهندس محموداوغلی و مدیر بسیج مهندسبن عمران استان برگزار گردید. 
در این دیدار جناب سرهنگ مهاجری ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجدید میثاق با آرمان های  شهدا بر ادامه راه شهدا تاکید کردند. 
و در این دیدار مادر شهید خاطراتی از فرزند شهید والا مقام خود بیان فرموردند.

کارگروه راه و شهرسازی

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: حضور جامعه مهندسی در برنامه راهیان نور و آشنایی با مجاهدت های دوران هشت ساله دفاع مقدس، از مصادیق والای جهاد تبیین است و باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

مدیریت بحران

جلسه کارگروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استان زنجان در راستای بررسی برنامه های ابلاغی کشوری سازمان در محل اتاق جلسات بسیج مهندسین عمران و معماری  با حضور رئیس سازمان بسیج مهندسین استان و رئیس و اعضای کارگروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل تشکیل گردید.

جلسه هماهنگی هفته دفاع مقدس

جلسه هماهنگی درخصوص برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس دراتاق جلسات سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه استان زنجان برگزار شد .

روز جهانی مسجد

همزمان با روز جهانی مسجد جلسه بررسی مشکلات مسجد حضرت ابوالفضل(ع) روستای محروم قندرقالو از توابع بخش ارمغانخانه استان زنجان با حضور یکی از اعضای شورای اسلامی این روستا در محل دفتر بسیج مهندسین عمران و معماری استان برگزار و بازدید میدانی نیز انجام شد .
در این بازدید ضمن بررسی و ارائه طرح و نقشه اولیه جهت انجام اصلاحات و بهسازی مسجد ، ارائه مشاوره فنی و عمرانی با حضور کارشناسان بسیج مهندسین عمران نیز انجام شد . در این برنامه از جمله موضوعات که با حضور نماینده قرار گاه پیشرفت و آبادانی بررسی شد طرح اصلاح و بهسازی فضاهای جانبی  مسجد این روستای محروم بود.

میز خدمت جهادی روستای قندر قالو

میز خدمت جهادی و ارائه مشاوره فنی و عمرانی در روستای محروم قندرقالو از توابع بخش ارمغانخانه استان زنجان با حضور بسیج مهندسین عمران استان انجام شد . در این برنامه از جمله موضوعات که با حضور نماینده قرار گاه پیشرفت و آبادانی بررسی  شد طرح اصلاح و بهسازی مسجد این روستای محروم بود

دیدار با مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان زنجان

رئیس و اعضای هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین عمران و معماری  و بسیج هنرمندان استان با مدیرکل جدید مدیریت بحران استانداری استان زنجان دکتر بابایی دیدار کردند .

دیدار دکتر جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی با جمعی از مدیران استانی بسیج مهندسین عمران و معماری سراسر کشور

دکتر جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در جمع مدیران استانی بسیج مهندسین عمران و معماری سراسر کشور :
🔷اولین و آخرین افتخار من این است که یک بسیجی هستم.
🔷اگر نگاه مدیران بسیجی باشد مشکلات راحت تر و سریعتر حل می‌شود. 
🔷دولت وعده ساخت چهار میلیون واحد مسکونی داده است ولی بالاتر از آن این است که رهبر انقلاب تاکید ویژه داشتند که این وعده رئیس جمهور باید محقق شود.
🔷امروز باید با تفکر مهندسی بسیجی بتوانیم معضلات فنی کشور را اصلاح کنیم.
🔷در بحث تئوری نوشهرسازی، شاخص های یازده گانه ای را آورده ایم که یکی از ارکان اصلی آن شهرسازی اسلامی است.
🔷ما باید از موضوع فردمحوری در شهرسازی عبور کنیم و به الگوی شهرسازی خانواده محور برسیم که این موضوع در دستور کار است.
🔷در شهرهای جدید بایستی رویکرد آینده پژوهی باشد.
🔷در سراسر کشور ۲۱ شهر جدید در کشور داریم .
🔷فضا بر رفتار تاثیر فراوانی دارد و  معماری شهرسازی بایستی مبتنی بر مفاهیم دینی و اسلامی باشد.
🔷در چهار استان ساحلی، ۲۷ شهرک ساحلی با رویکرد دولت سیزدهم شکل گیری می‌شود.
🔷در حال حاضر ساخت و طراحی ۴ شهر جدید در دستور کار داریم.
🔷اینکه یک شهر میخواهد ساخته شود از امور زیربنایی تا مسائل فرهنگی، عرصه ای است که تفکر بسیجی بایستی در آن حاکم‌شود و برای آن طراحی گردد.
🔷برای انجام  کارهای عمرانی بایستی یک پیوست مطالعاتی فرهنگی داشته باشیم
🔷برای دهک های مختلف کشور بایستی مدل های مختلف ساخت مسکن را ایجاد و طراحی کنیم.

محرم 1402

انَّ الْحُسین مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجاة

فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری و عزاداری سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش تسلیت باد.

جلسه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران

جلسه کارگروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل  در راستای بررسی برنامه های ابلاغی کشوری سازمان در محل اتاق جلسات بسیج مهندسین عمران و معماری  با حضور رئیس سازمان بسیج مهندسین استان و رئیس و اعضای کارگروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل تشکیل گردید.

نشست تخصصی منطقه ای بسیج مهندسین عمران و معماری

نشست تخصصی منطقه‌ای بسیج مهندسین عمران و معماری با حضور استانهای شمال‌غرب کشور و سخنرانی دکتر جهانبخش در دانشگاه رشت برگزار شد .

بازدید از پروژه پارک هاشمی نژاد

رنامه راهیان پیشرفت و توانمند سازی اعضاء بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان با هماهنگی و اجرای بازدید از پروژه بوستان شهر با حضور مدیر سازمان و جمعی از اعضا مهندس این سازمان در مورخ 20/03/1402 برگزار شد.

جلسه معماری و شهرسازی

جلسه تعاملی بسیج مهندسین عمران و معماری و دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با موضوع معماری و شهرسازی اسلامی با حضور مدیر سازمان بسیج مهندسین عمران استان مهندس برزگر و معاونت فرهنگی دانشگاه و مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، رئیس و  اعضای کارگروه معماری و شهرسازی بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان و تنی چند از اساتید بسیجی معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برگزار گردید.

بازدید از سد بلوبین

بازدید میدانی از پروژه بررگ سد در دست احداث و فعال بلوبین در شهرستان ایجرود واقع در پنجاه و پنج کیلومتری زنجان به مناسبت هفته مقاومت و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر توسط بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان برگزار شد.

[جلسه کارگروه مدیریت شهری

کارگروه تخصصی مدیریت شهری با حضور نایب رئیس کارگروه  و اعضا در محل اتاق جلسات مجتمع شهید شهریاری با موضوع پایش وضعیت مدیریت شهری و احصاء و اولویت‌ بندی مسائل و ارائه راهکارهای لازم ، به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز مقاومت و پیروزی  برگزار گردید و اعضای جلسه ضمن تشکر از تلاشهای انجام شده نظرات تخصصی و پیشنهادات خود را در رابطه با مدیریت شهری و شهرسازی در شهرهای استان بیان نمودند .

اندیشه ورز

جلسه هیئت اندیشه ورز  بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان با حضور ، رئیس،نائب رئیس و اعضای هیئت اندیشه ورز با موضوع بررسی و ارائه راهکار های علمی و عملی تحقق شعار سال (مهار تورم ، رشد تولید)  در حوزه مسائل  عمرانی و جهاد تبیین برگزار  شد. 

کارگروه مسکن

کارگروه مسکن بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان با حضور رئیس کارگروه (مهندس موسوی) و اعضای کارگروه با موضوع بررسی راهکارهای تحقق شعار سال(مهار تورم و رشد تولید) در حوزه مسکن به مناسبت هفته معلم برگزار شد . 

روز معلم

سالروز شهادت استاد مطهری روز معلم ( هفته عقیدتی در سپاه و بسیج )گرامی باد.

بزرگداشت هفته عقیدتی در سپاه

 بزرگداشت هفته عقیدتی در سپاه با حضور بسیج مهندسین عمران و معماری در گلزار شهدا گمنام دانشگاه زنجان

عفاف و حجاب

 جلسه عفاف و حجاب با حضور مسئول امور بانوان در بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان برگزار شد.

افتتاحیه جهادگران

رزمایش جهادگران فاطمی در استان زنجان همزمان با سراسر کشور به مناسبت هفته مهندس و اعیاد شعبانیه، در سالن ولایت سپاه انصارالمهدی (عج) با حضور سرار طهماسبی جانشین سپاه استان و جمعی مسئولین استانی آغاز شد. 

تجلیل از کانون خدابنده

در آیین اختتامیه همایش کشوری بسیج مهندسین عمران و معماری کشور، کانون شهرستان خدابنده استان زنجان به عنوان کانون نمونه معرفی شد.

تدریس مبحث پدافند غیر عامل توسط اعضای بسیج مهندسین عمران استان زنجان

یکی از کلاس های برگزار شده در همایش تخصصی مسئولین  کانون ها ی بسیج مهندسین عمران و معماری کشور، مبحث پدافند غیر عامل و مدیریت بحران بود که توسط مهندس سالک احمدی، یکی از مدرسین بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان ارائه شد.

دوره توانمند سازی صالحین

دوره توانمندسازی مدیران و سرگروه های صالحین اقشار بسیج مهندسین  و اساتید و پزشکی برگزار شد. 

دوره توانمندسازی مدیران و سرگروه های صالحین اقشار متخصص بسیج مهندسین  و اساتید و پزشکی  به مدت دو روز متوالی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در مجتمع آموزشی امام صادق (ع) زنجان برگزار گردید. 
 این دوره با استقبال خوب مدیران کانون ها و مسئولین گروه‌های تخصصی برادر و خواهر  بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان، به همراه سایر اقشار متخصص استان همراه شد.

کلاس پدافند

به همت گروه تخصصی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بسیج مهندسین عمران دوره توانمند سازی وآموزش تخصصی در زنجان برگزار شد .
 با پیگیری کارگروه پدافند غیر عامل بسیج مهندسین عمران و معماری و توسط سازمان نظام مهندسی استان ، آموزش تخصصی پدافند غیر عامل با رویکرد مبحث ۲۱ با حضور اساتید برجسته کشوری (دکتر فرقانی و دکتر ایزدی ) از سازمان پدافند غیر عامل کشور  ، روز یکشنبه ۲۵ دی ماه  از ساعت ۸.۳۰ تا ۱۲.۳۰ ظهر در محل سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی ساختمان‌ استان زنجان در یک روز پر بارش و برفی با استقبال خوب مهندسین علی الخصوص اعضای هیات علمی و دانشجویان مهندسی شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد .

جلسه هیئت اندیشه ورز

جلسه هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان دراتاق جلسات سازمان نظام مهندسی استان همزمان با گرامیداشت هفته پژوهش برگزار شد. 
 این جلسه با حضور رئیس(مهندس نجفی) و اعضای هیئت اندیشه ورز و نایب رئیس سازمان نظام مهندسی استان  و جناب سرهنگ خدایاری مسئول دبیرخانه هیئت های اندیشه ورز استان برگزار گردید.
 در این جلسه دبیر هیئت اندیشه ورز  مهندسین عمران استان مهندس برزگر ضمن خیر مقدم و عرض تسلیت ایام فاطمیه و  گرامیداشت هفته پژوهش ، بصورت مفصل به محتوای دیدار امسال و بیانات مقام معظم رهبری با نخبگان برتر علمی کشور و همچنین شرفیابی بسیجیان به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب به مناسبت هفته بسیج پرداخت . و از زحمات  مهندسین عزیز بسیجی در کمک به برگزاری و اجرای برنامه های هفته بسیج بویژه نمایشگاه دستاوردهای مهندسین استان در تهران و رویداد علمی در دانشگاه زنجان قدردانی کرد ،  وهمچنین در ادامه به برنامه ها و مناسبت‌های هفته بصیرت و دهه مقاومت و سالروز شهادت سردار سپهبد سلیمانی رضوان الله اشاره کرد.

بازدید کارگروه معماری

بازدید اعضای کارگروه معماری و شهرسازی بسیج عمران و معماری استان زنجان از سرای گلشن واقع در بازار بزرگ زنجان                                                                                                                                                     

این بنا بیش از ۱۵۰ سال پیش به دست حاج خداوردی قائمی که از مالکین و تجار شهر زنجان بوده، ساخته‌شده.و در سال ۱۳۴۵ هجری قمری بازسازی و مرمت گردیده است.این سرا نیز به‌منظور مرکز تجارت فرش بناشده و از همان سال‌های اولیه ساخت تاکنون محل تجارت باقی‌مانده است.سرای گلشن به مساحت بیش از ۲۵۰۰ مترمربع و با داشتن یک حیاط و دو دالان بنا گردیده است.و در قسمت شرقی حیاط دارای زیرزمین می‌باشد.این بنا نیز با توجه به تاریخ و نحوه ساخت و مقایسه آن با سراها و بناهای هم‌دوره در دوران قاجاریه ساخته‌شده است.سرای مذکور دارای ۹۵ حجره و مغازه می‌باشد.


نظام مهندسی

دیدار  مدیر و جمعی از اعضای شورای سازمان بسیج مهندسین عمران استان با رئیس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان  زنجان برگزار شد.

در این دیدار درباره افزایش همکاری  ها بین دو سازمان در قالب همکاری کمیسیون های تخصصی نظام مهندسی و کارگروه های تخصصی بسیج مهندسین عمران و معماری بحث و گفتگو شد.

تقدیر از خانم دکتر سمیه ملایی در جشنواره تا ثریا

در اولین جشنواره ملی تا ثریا که در زنجان برگزار شد، از خانم دکتر سمیه ملایی که از اعضای نمومه این سازمان می باشند، تقدیر به عمل آمد. طرح و ثبت اختراع ارائه شده توسط ایشان بازیافت بلوک های ساختمانی و ضایعات آنها جهت تولید بلوک های پر مقاومت می باشد. این طرح با استقبال زیاد متخصصین و سرمایه گذاران حاضر در رویداد مواجه شد.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو