کارگروه معماری و شهرسازی-خرداد1401

کارگروه معماری و شهرسازی سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان زنجان با حضور مدیر سازمان و رئیس اعضای کارگروه در اتاق جلسات مجتمع شهید شهریاری تشکیل شد.
 در ابتدای این جلسه مهندس برزگر ضمن گرامیداشت سالروز ارتحال  ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی و همچنین تسلیت به خانواده‌های جان باختگان حادثه آبادان ، به عدم توجه برخی سازندگان به مقررات ملی ساختمان و مسائل فنی اشاره و به فرهنگ سازی و لزوم  توجه بیشتر و همکاری بیش از پیش سازندگان و مسئولین مربوطه در این زمینه اشاره کردند و همچنین موضوعات و مصوبات جلسات قبلی را بیان و نکاتی را در رابطه موضوع جلسه فعلی و شهرسازی  و محله اسلامی بیان نمودند.

در ادامه جلسه اعضای کارگروه به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات شهرسازی و بررسی حادثه آبادان پرداخته و نظرات مختلفی در زمینه ارائه دادند، از جمله چگونگی مشاوره رایگان در محلات  بخصوص بافت های تاریخی شهر با استفاده از ظرفیت پایگاه هایی که توان منابع انسانی و  مالی دارند صورت گیرد.
و همچنین لزوم  ارتباط مستمر بسیج مهندسین عمران و معماری و محلات مد نظر با پشتیبانی کمیته ای از بسیج مهندسین متشکل از نمایندگان شهرداری و نظام مهندسی و مسئولین مربوطه عضو انجام شود . و  از مهندسین جوان و با انگیزه و باتجربه در این برنامه ها استفاده شود .
در پایان خانم مهندس اسم خانی رئیس کارگروه به جمع بندی مطالب پرداختند و خواستار مسئله یابی و  مطالبه گری اصولی و منطقی در خصوص اجرای قوانین و مقررات ملی ساختمان همراه با ارائه راهکار های حل مسئله شدند و همچنین از طرف کارگروه آمادگی خود را برای کمک به تحقق محله اسلامی اعلام نمودند.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو