حمل و نقل و ترافیک شهری

🔹️جلسه کارگروه ترافیک و حمل‌ونقل بسیج مهندسین عمران و معماری استان با حضور رئیس کارگروه مهندس ملکی و اعضاء با حضور فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی استان  و مدیر بسیج مهندسین استان تشکیل شد.

🔹️در این جلسه که با حضور رئیس و اعضای کارگروه و همچنین مهندس اسکندری  عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تشکیل شد ، اعضای جلسه ضمن تشکر از زحمات راهنمایی و رانندگی و سایر مسئولین مرتبط ، نظراتی در خصوص مسائل مهم  ترافیک شهری و حمل و نقل مطرح نمودند . 
از جمله ۱. توجه و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با طرح تخفیف و حتی رایگان نمودن و تشویق مردم به استفاده نمودن از وسائط نقلیه عمومی بجای خودروهای تک سرنشین از سوی مسئولین مربوطه ، ۲. توزیع عادلانه بار و جاذبه ها در سطح شهر و کاستن از جاذبه های مرکز شهر با اقدام جهادی ، ۳. نبود پارکینگ و در بافت مرکزی شهر و از طرفی ساخت و ساز واحدهای تجاری و  پاساژها و مسکونی بدون داشتن پارکینگهای واقعی نیاز به کنترل دقیق تر دارد، ۳. مشکلات ترافیک در مسیر بهشت زهرا و شهرک صنعتی و تدبیر و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت می‌طلبد تا ریشه ای مشکل حل شود ۴. تردد وسائط نقلیه سنگین شهرک صنعتی علی آباد از داخل شهر بدلیل نداشتن راه دسترسی مجزا ی وسائط نقلیه سنگین به شهرک صنعتی که مزید بر علت و ترافیک میشود ، ۵.تسریع در احداث کمربند شمالی  و ... 
در پایان جلسه رئیس کارگروه ضمن جمع بندی مطالب و تشکر از بابت اندیشه ورزی  و اولویت‌ بندی مسائل و راهکارها  بر تلاش جهت پیگیری های بعدی  و حصول نتیجه تاکید کرد.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو