رزمایش تخصصی جهادگران عمران و معماری

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان، جلسه هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت هفته مبارک بسیج با عنوان طرح رضوان (جهادگران عمران) درمحل اتاق جلسات بسیج مهندسین عمران استان زنجان با حضور مدیر مرکز بسیج مهندسین عمران استان، نماینده بخشداری (بخش مرکزی)، فرمانده پایگاه راه و شهرسازی و جمعی از مدیران کانون‌ها، کارگروه‌ها و گروه جهادی برگزار شد.

درابتدای جلسه مدیر سازمان بسیج مهندسین استان ضمن عرض خیرمقدم به اعضا حاضر در جلسه و تبریک پیشاپیش هفته بسیج به شرح و توضیح موضوع جلسه پرداخت.


برزگر با اشاره به روز شمار هفته بسیج به اهمیت تشکیل بسیج اشاره کرد و گفت: طبق سخنان رهبری (مد‌ظله العالی) که فرمودند؛ بسیج مستضعفین در جمهوری اسلامی هیچ نظیری در دنیا ندارد و آن روز که تشکیل شد هیچ مشابهی در دنیا نداشت و هیچ چیز بسیج وارداتی نیست و یک حرکت کاملا متکی به اندیشه انقلاب اسلامی بود که خدای متعال در قلب امام راحل آن را وارد کرد و این پدیده تحقق پیدا کرد.

وی با بیان اینکه شاید بتوان گفت، بسیج بزرگترین شبکه فرهنگی، اجتماعی و نظامی در دنیا است گفت: از برکات وجود بسیج می‌توان به عرصه‌های مختلف از حضور داوطلبانه و پرشور در دفاع مقدس و دفاع از ارزش‌های نظام و توقف ماشین جنگی دشمن، ایجاد امنیت حضور در عرصه‌های سازندگی در کشور، محرومیت زدایی و ... اشاره کرد.

مدیر سازمان بسیج مهندسین استان در ادامه سخنان خود طرح جهادگران عمران (طرح رضوان) را مهمترین برنامه بسیج مهندسین عمران در هفته بسیج سالجاری دانسته و در خصوص برنامه‌های اجرایی در قالب طرح رضوان طبق ابلاغ برای اجرا توضیح دادند.

وی هدف ازاجرای این طرح را ایجاد گفتمان جهادی و پیشرفت در مناطق محروم، روحیه تلاش و عدالت خواهی و درنهایت تجلیل از برترین‌ها در سطح کشور عنوان کردند و همچنین خواستار هماهنگی درون و برون سازمانی جهت پیشبرد مطلوب توسط کانون‌ها، گروه‌های جهادی و پایگاه‌ها شدند.

برزگر به برنامه‌های شاخص اجرایی در قالب طرح رضوان اشاره کرد و گفت: خدمات مومنانه توسط گروه‌های جهادی و مهندسین خیر، نشست‌های کارگروه‌های تخصصی جهت احصا مسائل و ارائه راهکار برای حل مسائل، میز‌های خدمت جهادی، اعلام افتتاحیه‌ها توسط کانون‌ها در روستا و دوره‌های توانمندسازی و... است.

وی در ادامه با اشاره به جنایت‌های بی سابقه رژیم صهیونیستی در نسل کشی مردم مظلوم غزه گفت: این اقدامات به صورت کاملا وحشیانه انجام می‌گیرد که در آن به تخریب مزارع، حمله به مراکز درمانی، حمله به واحد‌های مسکونی که باعث شهادت زنان و کودکان و جوانان فلسطین می‌شود و نیاز امروز مردم غزه پشتبانی و بسیج مردمی جهت پشتیبانی از مردم مظلوم غزه است.

مدیر سازمان بسیج مهندسین استان ادامه داد: دراین زمینه باید کمک‌ها به صورت مادی و معنوی انجام گیرد از جمله جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی، ایجاد پویش‌های هماهنگی و ارسال پیامک به اعضا، فعال شدن ظرفیت مهندسین خیر می‌تواند نقش بسیار مهمی در کمک به این مردم مظلوم داشته باشد.

در ادامه اعضای جلسه، مدیران کانون ها، کارگروهها، نماینده بخشداری، فرمانده پایگاه راه و شهرسازی ضمن موافقت با طرح، نظرات و برنامه‌های خودرا جهت اجرای این طرح ارائه دادند.

ترجمه: قالب گرافطراح: امـ اسـ لاو